خواص فوق العاده پوست سیب‌زمینی برای زیبایی وسلامتی

خواص فوق العاده پوست سیب‌زمینی برای زیبایی وسلامتی

پوست سیب‌زمینی دارای کلسیم، پتاسیم، تیامین، ویتامین ث، آهن و فیبر‌های خوراکی نیز است. پوست سیب‌زمینی کلسترول بد بدن یعنی LDL را کاهش می‌دهد و برای افرادی که در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی می باشند، مفید است.

سیب‌زمینی خاصیت آنتی باکتریایی، درمانی و آنتی اکسیدانی دارد و برای از بین بردن سموم بدن نیز مفید است. درمان کاهش فشار خون، علائم دیابت، تنظیم حرکات روده و درمان زخم نیز از دیگر خواص پوست سیب‌زمینی به حساب می آید.

 پوست سیب‌زمینی برای پوست و مو

پوست سیب زمینی برای مو و پوست نیز سودمند است. سیب‌زمینی برای از بین بردن شوره سر و لکه‌های تیره پوست بسیار مفید است. باعث درخشندگی مو‌ می‌شود. همچنین می تواند پف اطراف چشم و لکه‌های تیره را از بین ببرد و به درمان پوست چرب و جوش و آکنه نیز کمک کند.

روش های پیشنهادی برای به کار بردن سیب زمینی
۱.کاهش تورم تقویت گردش خون در بدن با آب سیب‌زمینی

دو عدد سیب‌زمینی و ۴ پیمانه آب

سیب‌زمینی‌ها بشویید ،آب را درون قابلمه بریزید و صبر کنید تا بجوشد. سپس دو عدد سیب‌زمینی را درون آب جوش قرار دهید منتظر بمانید که کاملاً نرم شوند.سپس، آبی که در قابلمه باقی مانده را یک تا دو بار در روز بنوشید.

۲. از بین بردن شوره سر با پوست سیب‌زمینی

پوست ۴ کیلوگرم سیب‌زمینی، ۲۰ قطره (۱۴ میلی لیتر) ید، آب ۲ عدد لیمو ترش، ۴ پیمانه (یک لیتر) آب

آب را درون قابلمه گرم کنید.،زمانی که آب به جوش آمد، پوست سیب‌زمینی‌ها را به قابلمه اضافه کنید.،صبر کنید تا پوست‌ سیب زمینی به مدت ۱۵ دقیقه بجوشد، سپس حرارت را خاموش و مواد را از درون صافی رد کنید.

بعد از خنک شدن محلول، قطره‌های ید و آب لیمو را به آن اضافه کنید. ترکیب را درون یک بطری بریزید و در آن را محکم ببندید.

اکنون می‌توانید این محلول را بعد از شستن معمولی سرتان به مو‌ها اضافه کنید. بهتر است این روش درمانی را بعد از حمام که پوست سر تمیز می باشد استفاده نمایید.

۳. درمان سنگ کلیه با آب سیب‌زمینی

 ۵ عدد سیب‌زمینی، ۴ پیمانه (یک لیتر) آب

سیب‌زمینی‌ها را به خوبی بشویید ،سپس یک لیتر آب را درون قابلمه بریزید.

سیب‌زمینی‌ها را به آب اضافه کنید و اجازه دهید شب تا صبح درون آب باقی بمانند.،صبح روز بعد، سیب‌زمینی‌ها را از درون آب بیرون بیاورید.

سه بار در روز محلول را بنوشید یا هر بار که احساس تشنگی کردید، آن را مصرف کنید. در این صورت تکرر ادرار به حذف، دفع یا جلوگیری از سنگ کلیه کمک می‌کند.

۴. از بین بردن لکه‌های پوستی کک و مک با ماسک سیب‌زمینی  

دو پیمانه (۵۰۰ میلی لیتر) شیر، یک لیوان (۲۰۰ میلی لیتر) ماست ساده، یک قاشق چای‌خوری (۵ میلی گرم) زردچوبه، پوست تمیز ۵ عدد سیب‌زمینی

پوست سیب‌زمینی و شیر را درون یک کاسه بریزید و دو ساعت بگذارید بماند،سپس کمی ماست به آن‌ها اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. این ترکیبات را شب تا صبح به همین صورت نگه دارید.

صبح روز بعد، یک قاشق زردچوبه به آن اضافه و آن‌ها را مخلوط کنید.

بعد از آنکه ترکیب به صورت کرمی شکل در آمد، می‌توانید آن را روی پوست خود بمالید و نیم ساعت صبر کنید تا تأثیر خود را بگذارد. سپس پوست را کاملاً بشویید.

این شیوه را حداقل سه بار در هفته تکرار کنید.

♥️ با رحله بیوتی زیبا دیده شوید ♥️